Často kladené otázky
Pokiaľ tu nenájdete odpoveď na svoju otázku, prosím kontaktujte nás.
Pre viac informácií sa prosím pozrite sa na našu stránku Rozdiel medzi UPC-A and EAN-13.
Ak predajcovia používajú čiarové kódy iba pre prvý účel, môže vám stačiť jeden čiarový kódom pre rôzne varianty produktu (napr. Rôzne farby rovnakého výrobku). Ak však predajca používa čiarové kódy tiež pre druhý účel, každá variantu výrobku bude vyžadovať svoj vlastný čiarový kód.
Všeobecne platí, že obchodníci dávajú prednosť produktom, s ktorými sa im jednoduchšie pracuje. Niektorí z nich sa môžu rozhodnúť nepredávať výrobky, pri ktorých je nutné manuálne počítať a zapisovať koľko kusov ktoré veľkosti zostáva a ktoré je potrebné doobjednať. Preto odporúčame, aby ste pre každý variant svojho produktu mali iný čiarový kód.
Viac informácií o tom, ktoré obchody neprijímajú naše čiarové kódy a ktoré vyžadujú overovací správy, nájdete na stránke Prijatie čiarových kódov.
Ponúkame finančne dostupné čiarové kódy za jednorazovú cenu bez ďalších poplatkov. Výhody nákupu u nás sú okrem iného:
1. Lacné čiarové kódy – balíček čiarových kódov stojí 25,99€ a ponúkame veľké množstevné zľavy
2. Žiadne následné poplatky – čiarové kódy predávame za jednorazovú cenu, takže platíte iba raz
3. Poskytujeme grafiku čiarových kódov – pre vaše pohodlie posielame grafiku vo vysokom rozlíšení (600 dpi) a v 5-tich rôznych formátoch (JPG, PNG, PDF, SVG)
4. Nevyžadujeme povinné členstvo – zbavíte sa tak vypĺňanie časovo náročných formulárov a finančne náročných poplatkov
5. Rýchly servis – maloobchodné čiarové kódy obdržíte okamžite po zaplatení. Pri manuálnom spracovaní dodávky spravidla do 24 hodín.
6. Akreditované overovací správy – môžeme vám poskytovať nezávisle akreditované overovací správy, ktoré ukazujú, že naše čiarové kódy sú prijímané viac obchody ako kódy od akéhokoľvek iného predajcu.
Viac informácií je na stránke prečo kupovať práve u nás.
Na konci deväťdesiatych rokov došlo k zlúčeniu UCC s GS1 a vznikla tak organizácie GS1-USA. V rámci tejto zmeny sa GS1 rozhodla začať účtovať ročné licenčné poplatky všetkým svojim klientom, vrátane tých, ktorí si predtým zakúpili čiarové kódy za jednorazový poplatok. Samozrejme, že mnohí z nich s novým nastavením neboli spokojní a táto skupina podala proti GS1 žalobu, ktorú vyhrala. Výsledkom bolo finančné vyrovnanie zo strany GS1 vo výške miliónov dolárov. Ďalším dôsledkom tohto súdneho sporu bolo rozhodnutie, že pôvodné čísla vydané UCC v deväťdesiatych rokoch sú teraz mimo spravovanie GS1 a nie je nutné vyžadovať od ich držiteľov licenčné poplatky. Tieto čísla sú teraz voľne k predaju napr. v našej spoločnosti International Barcodes Network. Všetky tieto čísla sú súčasťou systému GS1 a zároveň sú to originálne čísla, ktorá nebola v minulosti použitá na maloobchodnom produktu.
Vždy je tiež vhodné vykonať test grafiky vášho čiarového kódu ako ho odošlete do obchodov. Prosím pozrite sa tiež na stránku Dimenzie čiarových kódov, kde nájdete officiálne normy.
Ak máte ďalšie otázky obráťte sa prosím na nás.