Ako použiť čiarový kód

Ako použiť čiarový kód 1. Zakomponujte grafiku čiarového kódu do obalu produktu

Po objednávke a zaplatení balíčka čiarových kódov od nás dostanete e-mailovú správu, ktorá bude obsahovať:

  • jedinečné číslo čiarového kódu EAN-13,
  • grafiku čiarového kódu v štyroch rôznych formátoch (PNG, JPG, SVG, PDF),
  • certifikát vlastníctva a
  • pokyny pre voliteľnú registráciu čísla čiarového kódu.

Preferovaný formát grafiky čiarového kódu zapracujte do návrhu obalu produktu (alebo do dizajnu štítku pre čiarové kódy). Ak je potrebné, môžete podľa potreby zmeniť veľkosť grafiky čiarového kódu. Grafika, ktorú vám pošleme, je v štandardnej veľkosti (šírka 38 mm x výška 25 mm). Tieto rozmery možno bezpečne zmenšiť na približne 80% (30mm x 20mm). Ďalšie informácie o možných úpravách rozmerov grafiky čiarových kódov nájdete zde.

2. Vytlačte obal výrobku

Po začlenení čiarového kódu do dizajnu štítku alebo priamo na obal produktu môžete štítky / obaly vytlačiť. Odporúčame najprv vytlačiť vzorku a uistiť sa, že tlačený čiarový kód vyzerá dobre a dá sa ľahko skenovať.

3. Poskytnite svoj produkt obchodníkom

Produkty s hotovými obalmi alebo s nalepenými etiketami s čiarovými kódmi môžete distribuovať do maloobchodného predaja. Požiadajte predajcu, aby do svojho systému zadali najprv číslo čiarového kódu a podrobnosti o produkte (cena, názov produktu, popis a odberové informácie, a pod.) a následne naskenovali grafiku čiarového kódu. Po spárovaní čísla kódu s informáciami o produkte v systéme predajcu sa pri skenovaní zadané informácie automaticky načítajú na obrazovke počítača, pri platbe pri pokladni atď.

4. Zaregistrujte svoj čiarový kód v online databáze

Svoje kódy môžete zadarmo zaregistrovať do online databázy čiarových kódov (International Barcodes Database). Registrácia čiarového kódu je dobrovoľná a slúži k zvýšeniu internetového profilu produktu. Výrobca alebo samotný produkt je vďaka registrácii možné vyhľadať zadaním čísla EAN do vyhľadávača google. V dolnej časti nášho e-mailu „Objednávka čiarových kódov“ nájdete pokyny pre registráciu čiarových kódov. Viac informácií je k dispozícii aj tu.