Formát čiarového kódu

 

Čísla čiarových kódov existujú v dvoch základných formátoch EAN (13-miestne číslo) a UPC (12-miestne číslo). Barcodes.sk spravidla poskytuje čísla čiarových kódov v 13-miestnom formáte EAN s nulou na začiatku (napr. 0799439112766). Tieto čísla však môžu byť použité aj v 12-miestnom formáte UPC. Stačí vynechať počiatočnú nulu (napr. 799439112766). Grafika čiarového kódu vytvorená pre obe tieto čísla je úplne rovnaká (pozri obrázok dole).
Vo väčšine krajín mimo severnú Ameriku sa na produktoch spravidla používajú čiarové kódy vo formáte EAN. Niektorí predajcovia preferujú používanie formátov UPC, pretože ich softvérové systémy môžu mať ťažkosti s číselnými kódmi, ktoré začínajú na 0. To je úplne v poriadku, pretože číslo kódu zostáva rovnaké, je unikátny a plne funkčné. Predajca má možnosť si vybrať, ktorý formát čísla čiarového kódu bude používať.
. Formát čiarových kódov EAN a UPC

V prípade otázok ohľadom formátov čiarových kódov nás prosím kontaktujte. Čiarové kódy vo formáte EAN-13 môžete získať tu a vo formáte UPC-12 tu.